KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. března do 17. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kallio v Německu nepojede

Text: jnyk, Zdroj: TZ KTM
Kallio v Německu nepojede
14.07.2018
 

V průběhu druhého volného tréninku absolvoval těžký pád finský závodník Mika Kallio a zranil si vazy v pravém koleně, do GP Německa již nezasáhne.

Finský závodník Mika Kallio, jenž zastává u továrního týmu rakouské KTM roli testovacího jezdce, měl do víkendové Grand Prix Německa nastoupit na divokou kartu. Bohužel ale Kallio v průběhu pátečních tréninků absolvoval těžký pád a do akce na Sachsenringu již nezasáhne.
 
Po převozu do nedaleké nemocnice podstoupil Kallio další lékařské prohlídky, kde bylo odhaleno poranění vazů v pravém koleně. Dle rozhodnutí lékařů bude následná operace nevyhnutelná.
 
„Najížděl jsem do zatáčky pod brzdami a zadní kolo ztratilo kontakt s asfaltem. Musel jsem motorku zvednout a věděl jsem, že budu nucen vyjet do kačírku. Bylo to v docela vysoké rychlosti a nemohl jsem zatáčet, zatímco bariéry se velmi rychle přibližovaly, proto jsem zkusil s motorkou zatočit, abych do bariéry nenajel přímo. Jakmile jsem narazil, přilétla na mne ještě motorka, a to způsobilo problém s kolenem. Když se ale podívám na tu rychlost, myslím si, že jsem měl i tak velké štěstí. Mám poškozené vazy a operace je nutná, takže musíme dát dohromady plán, kdy se budu schopen vrátit. Těšil jsem se na GP Rakouska, což by pro mne byl vrchol sezony, tak uvidíme, jestli tam dokáži startovat,“ řekl Mika Kallio.

Další články sekce MotoGP