KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kallio v Rakousku nepojede

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Kallio v Rakousku nepojede
27.07.2018
 

Finský závodník Mika Kallio potvrdil, že s ohledem na zranění bude muset vynechat plánovaný start na divokou kartu v Grand Prix Rakouska na Red Bull Ringu.

Finský závodník Mika Kallio absolvoval v průběhu Grand Prix Německa na okruhu Sachsenring těžký pád a poranil si vazy v koleně. I přestože Kallio bezprostředně po operaci ještě prohlašoval, že by se chtěl dát do domácí Grand Prix KTM na okruhu Red Bull Ring dohromady, byl tento termín s velkým otazníkem.
 
Nyní již Kallio společně s představiteli KTM potvrdil, že do Grand Prix na Red Bull Ringu tento finský závodník na divokou kartu bohužel nezasáhne. Léčba zabere mnohem více času a lékaři by mu start do rakouské Grand Prix nepovolili. 
 
Jak ale Kallio potvrdil, jeho cílem zůstává připravit se do Grand Prix na okruhu Motorland Aragón, kde má další plánovaný start na divokou kartu v barvách továrního týmu KTM.
 
„Lékaři mi předepisují delší pauzu, ale já osobně bych chtěl nastoupit do Grand Prix na Aragónu na konci září. Je to velká škoda, že na Red Bull Ringu nemohu jet, byla to pro mne asi největší událost letošní sezony,“ řekl Mika Kallio

Další články sekce MotoGP