KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kallio zahájil testy v Malajsii

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Kallio zahájil testy v Malajsii
02.02.2019
 

Před vypuknutím oficiálních testů v Malajsii se na trať vydali testovací jezdci, kdy jedním z nich byl i finský závodník Mika Kallio.


Testy v malajském Sepangu předtím, než na trať vyjedou oficiální jezdci MotoGP, zahájili testovací jezdci jednotlivých týmů. Jedním z těch, kteří již absolvovali první testovací den, je i finský testovací jezdec továrního týmu rakouské KTM, který se zároveň vrátil po komplikovaném zranění ze Sachsenringu 2018.

Jak Kallio po prvním dni testů přiznal, stále ještě není ve stoprocentní kondici, ale již je jeho stav mnohem lepší. Kallio během prvního testovacího dne vyjel na trať s novým startovním číslem 66, náplní jeho práce bylo mimo jiné i zajet motocykly pro všechny stálé jezdce KTM.

„Můj zdravotní stav se postupně zlepšuje, ale stále jsem ještě hodně daleko od stoprocentního stavu. Je přede mnou ještě spousta práce. Především v pravotočivých zatáčkách je pro mne ještě hodně obtížné se dostat do správné pozice na motorce, protože pohyb mého pravého kolene je stále ještě omezený. Letos mám na motorce číslo 66, protože 36ku nyní používá Joan Mir, který dostal jako stabilní jezdec přednost. Mým cílem pro první den testů bylo zajet motorky pro ostatní piloty KTM, takže jsem jezdil jak s motorkou Zarca a Espargara, tak i motorkami týmu Tech 3. Bylo to pro mne velmi zajímavé porovnání, protože každý jezdec má úplně jinou jezdeckou pozici,“ řekl Mika Kallio.


Další články sekce MotoGP