KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Konec spekulacím – Pedrosa končí

Foto: Honda
Konec spekulacím – Pedrosa končí
13.07.2018
 

Dani Pedrosa včera oficiálně potvrdil konec kariéry po letošní závodní sezoně.

 
Jeden z nejúspěšnějších jezdců celé historie MotoGP po letošní sezoně končí. Dani Pedrosa včera na tiskové konferenci na okruhu Sachsenring oznámil svůj odchod do důchodu a ukončil spekulace okolo svého dalšího působení v královské kategorii MotoGP.
 
„Příští rok nebudu závodit v šampionátu, v MotoGP skončím po této sezoně. Je to rozhodnutí, o kterém jsem dlouho přemýšlel. Je to těžké rozhodnutí, protože je to sport, který miluji, ale přestože jsem měl dobré příležitosti k pokračování v závodění, cítím, že bych nezávodil se stejnou intenzitou, jako předtím. Nyní mám v mém životě jiné priority,“ prohlásil Dani Pedrosa před novináři. „Chtěl bych vyjádřit, jak jsem šťastný, že jsem měl v mém životě tuto zkušenost a tuto příležitosti. Byl to úžasný život, že jsem mohl závodil za tak důležitý tým a před všemi fanoušky. Jsem velmi hrdý na to, co jsem udělal v tomto sportu. Naplnil jsem svůj sen stát se závodníkem, a to je něco, co jsem nečekal, když jsem byl dítě, když jsem se díval na televizi a na jezdce Mistrovství světa. Chtěl bych poděkovat Dorně a Hondě za to, že mi v roce 1999 dali příležitost a všem mým sponzorům, kteří se mnou byly po celou mou kariéru. Také mé rodině a všem fanouškům, kteří mne neustále podporovali a pomohli mi v minulosti překonat velmi mnoho těžkých chvil.“
 
Zde několik údajů ohledně kariéry Daniho Pedrosy v Grand Prix
(vše k dnešnímu dni, tedy po Dutch TT 2018)
 
4086 počet bodů, které získal během své dosavadní kariéry za starty ve všech kategoriích (druhý v pořadí za Valentinem Rossim)
285 startů v Grand Prix (třetí celkově za Rossim – 373 startů a Capirossim – 328 startů)
153 celkový počet pódií získaných dohromady ve všech kategoriích (třetí nejvyšší počet celé historie Grand Prix)
112 počet pódií v kategorii MotoGP (GP500), stejně má také Jorge Lorenzo a více pouze Valentino Rossi (195)
54 počet vítězství ve všech kategoriích Grand Prix (stejně má i pětinásobný Mistr světa Mick Doohan)
49 počet pole position ve všech kategoriích (šestý nejvyšší počet historie)
15 počet let mezi prvním a posledním vítězstvím v Grand Prix, delší vítěznou šňůru mají pouze Valentino Rossi (20 let), Loris Capirossi (17 let) a Angel Nieto (16 let).
3 počet získaných titulů Mistra světa
 
Dani Pedrosa bude letos během závodního víkendu ve Valencii, který bude jeho posledním coby aktivní závodník Grand Prix, zařazen do síně slávy mezi legendy "MotoGP Legends Hall of Fame"


 


Další články sekce MotoGP