KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM: Folger nabídku odmítl

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Tech 3
KTM: Folger nabídku odmítl
11.08.2018
 

Závodní ředitel KTM potvrdil, že Jonas Folger odmítl nabídku být angažován jako potenciální náhradník za zraněného Pola Espargara v následující GP.

Španělský závodník Pol Espargaró nemohl z důvodu zraněné klíční kosti nastoupit do domácí Grand Prix na okruhu Red Bull Ring, zároveň ale představitelé KTM potvrdili, že je ohrožena i jeho účast na následující Grand Prix v britském Silverstone.
 
V Rakousku KTM žádného náhradníka neangažovala, nicméně pokud by Espargaró nebyl fit pro GP na Silvestone, továrna by již druhý motocykl na start postavit měla. Zde KTM potvrdila, že byl kontaktován německý závodník Jonas Folger, nicméně Folger možnost vrátit se do GP jako náhradník odmítl.
 
„Ano, s Jonasem jsme telefonovali, on ale své rozhodnutí, že letos nenastoupí k žádným závodům, doposud nezměnil. Abych byl upřímný, takové rozhodnutí jsem i očekával, ale museli jsme zkusit jej kontaktovat. Je to škoda, protože Jonas je jedním z mála jezdců, který by dokázal naskočit na motorku a být okamžitě na potřebném levelu. Zatím ale bohužel není připraven na návrat k závodění a my to respektujeme. Zároveň doufám, že se Pol stihne vrátit,“ řekl závodní ředitel KTM, Pit Beirer.

Další články sekce MotoGP