KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM: První testy motoru MotoGP v květnu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
KTM: První testy motoru MotoGP v květnu
30.01.2015
 

Bývalý šéfmechanik Daniho Pedrosy a současný představitel projektu vstupu KTM do MotoGP, potvrdil, že první testy nového motoru KTM pro královskou kubaturu se odehrají již letos v květnu.

Jak jsme Vás již dříve informovali, bývalý šéfmechanik Daniho Pedrosy, Rakušan Mike Leinter, nastoupil v polovině ledna k závodnímu oddělení rakouské KTM. Zde bude jednou z hlavních postav v přípravách vstupu mattighoffenské továrny do královské kubatury MotoGP, který se odehraje již v sezoně 2017.
 
Jak samotný Leitner v jednom z rozhovorů prozradil, již se usilovně pracuje na vývoji litrového čtyřválce do V, který by měl v květnu letošního roku podstoupit první testy na zkušební stolici.
 
„Momentálně se se vším seznamuji a postupně poznávám jednotlivé lidi a také části projektu, za které jsou zodpovědní. Zároveň jsem byl pověřen plánováním celého projektu vstupu do MotoGP. Již nyní mohu prozradit, že máme některé první komponenty pro motor hotové a v průběhu května by se měly odehrát první motorové zkoušky. Zatím ale ještě nejsme ve fázi, kdy bychom mohli celý motor sestavit. Co se týče samotného podvozku, zde jsme teprve u návrhů. Práce na projektu MotoGP zde začala teprve v loňském roce a vše začínáme dělat od nuly, takže to bude ještě nějaký čas trvat. V současnosti také probíhají pohovory a hledáme řadu nových zaměstnanců, které do našeho projektu následně zapojíme,“ řekl Mike Leitner pro Speedweek.

Další články sekce MotoGP