KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM: Satelitní tým pro 2018 nereálný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
KTM: Satelitní tým pro 2018 nereálný
31.03.2017
 

Závodní ředitel rakouské KTM potvrdil, že postavení satelitního týmu rakouské továrny v roce 2018 je nyní již téměř nereálné.

 Dle původního plánu chtěl promotér závodů mistrovství světa silničních motocyklů, španělská společnost Dorna Sports, tlačit všechny výrobce od roku 2018 do toho, aby každý postavil vedle továrního týmu na start i jeden zákaznický tým.
 
Nyní vše nasvědčuje tomu, že tento záměr bude o nějakou dobu odložen. Jak potvrzuje například i závodní ředitel rakouské KTM, pan Pit Beirer. Pro KTM je nyní prioritou pracovat na vývoji aktuálního projektu a motocykl co nejdříve dostat do konkurenceschopné kondice. Koncentrovat se v této fázi ještě na dodávání materiálu pro zákaznický tým je nyní téměř nereálné.
 
„V aktuální chvíli se plně koncentrujeme na vývoj a zlepšení výkonů našeho týmu v MotoGP. To je pro nás prioritou a proto nyní s nikým nediskutujeme na téma možnosti spolupráce na satelitním týmu. Zda s někým v druhé polovině sezony o této možnosti budeme jednat, bude záviset jen na tom, jak se bude náš motocykl dále vyvíjet. Já osobně ale vidím možnost, že bychom provozovali satelitní tým již v roce 2018, jako téměř nereálnou,“ řekl Pit Beirer

Další články sekce MotoGP