KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM: Se 3 kubaturami nadále počítáme

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
KTM: Se 3 kubaturami nadále počítáme
20.04.2019
 

Stefan Pierer, generální ředitel KTM, potvrdil, že i nadále počítá s angažovaností továrny ve všech třech kubaturách šampionátu MS motocyklů.


Rakouská KTM je jako jediná motocyklová továrna zastoupena ve všech kubaturách šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů – Moto3, Moto2 i MotoGP. Na tomto konceptu ani v budoucnu nemá KTM v plánu nic měnit.

Dle slov generálního ředitele KTM, pana Stefana Pierera, odpovídá tento koncept dlouhodobým plánům na výchovu mladých závodníků, a i proto chce mít továrna možnost s těmito jezdci spolupracovat ve všech kubaturách.

„Plánujeme zůstat dlouhodobě ve všech kubaturách. Nyní máme nastaveno, že každý vítěz Red Bull Rookies cupu automaticky přestoupí do našeho týmu v Moto2, s Canem Oncu jsme měli obrovské štěstí, protože dokázal vyhrát ve Valencii, kde jel na divokou kartu. To je úkolem Akiho Aja, přijímat mladé talenty a poté s nimi pokračovat v Moto2. V prostřední kubatuře máme k dispozici v týmech Akiho Aja a Hervého Poncharala místo pro čtyři jezdce, kteří mohou v budoucnu přestoupit do MotoGP, taková je naše strategie,“ řekl Stefan Pierer


Další články sekce MotoGP