KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM: Závod až ve Valencii

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
KTM: Závod až ve Valencii
22.07.2016
 

Rakouská KTM vyvrací spekulace, že by mohla nastoupit již na Red Bull Ringu, dle slov závodního ředitele uvidíme tyto motocykly na startu až ve Valencii.

Po velmi dobrých výsledcích v posledních testech na rakouském Red Bull Ringu, kde se si domácí KTM porovnala výkonnost svého speciálu s ostatními motocykly působícími v královské kubatuře MotoGP, se ihned začaly šířit spekulace o možném startu na v GP Rakouska. Tuto možnost ale představitelé továrny vylučují.
 
Jak přiznal závodní ředitel KTM, pan Pit Beirer, z výsledků na Red Bull Ringu má velkou radost, ale zase tyto výsledky nesmí přeceňovat a dělat náhlá rozhodnutí. Dle slov tohoto muže tak KTM zůstává u původního plánu, kterým je start v poslední Grand Prix sezony ve španělské Valencii.
 
„Bylo hodně těžké odhadnout, jak si budeme stát v porovnání s konkurencí při prvním velkém testu. Proto nám také v úterý spadl velký kámen ze srdce. Myslím si, že jdeme správným směrem, na druhou stranu jsem ale názoru, že bychom tento test neměli nějak přeceňovat. Jsou před námi ještě čtyři další testy a až poté bychom nastoupili do Grand Prix ve Valencii. Nějaký jiný start v GP by byl předčasný a nemyslím si, že by to bylo správné rozhodnutí,“ řekl Pit Beirer

Další články sekce MotoGP