KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KymiRing budován v termínu

Foto: motogp.com
KymiRing budován v termínu
23.01.2019
 

Zpráva o výstavbě finského okruhu KymiRing hovoří o plnění termínu, závod v roce 2020 by neměl být ohrožen.


Zpráva o budování okruhu KymiRing ve Finsku hovoří o pozitivní přípravě a budování další destinace silniční Grand Prix. Dle platné smlouvy by se na finském okruhu měly závody konat v letech 2020 až 2024 a aktuální zpráva říká, že výstavba jde dle plánů a v plánovaných termínech.

Již v srpnu nebo září, tohoto roku, by se měl konat na 4,5 kilometrů dlouhém okruhu základní test MotoGP, po kterém by mělo být oznámeno, zda okruh vyhovuje požadavkům na konání nejprestižnějších motocyklových závodů této planety.

„Počet diváků sledujících MotoGP na KymiRingu se odhaduje na 100 000 až 150 000. Pro příklad přímý finanční dopad GP Valencie činí 38 milionů Eur,“ říká prezident finské motocyklové federace Finnish Motor Union, pan Tapio Nevala. „Finsko má dlouhou a skvělou tradici motorsportu. Finskému know-how se důvěřuje, jako dobrému organizátorovi a pořadateli motoristických akcí. Závod MotoGP je pro finské motocyklové závody velmi důležitý, protože ve Finsku se zvyšuje uznání této série, ale také bude pro finské jezdce jednodušší závodit v mezinárodních šampionátech.“
 


Další články sekce MotoGP