KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lake Torrent v insolvenci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Lake Torrent
Lake Torrent v insolvenci
13.12.2018
 

Výstvaba okruhu Lake Torrent v Severním Irsku skončí velmi pravděpodobně pouze u plánů, developerská společnost, která výstavbu plánovala, skončila v insolvenci.


Již delší dobu byl plánována výstavba nového okruhu Lake Torrent v Severním Irsku a dokonce již došlo i na jednání mezi představiteli tohoto projektu a Dornou, jejímž výsledkem měla být ústní dohoda o tříletém kontraktu na pořádání závodů šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

Právě tato trať mohla být domácím okruhem současného krále šampionátu MS Superbiků, Jonathana Rey, nyní ale vše nasvědčuje tomu, že celý pojem Lake Torrent skončí pouze u megalomanských plánů.

Společnost Manna Development, která měla celý projekt zastřešovat a rovněž zajišťovat výstavbu samotné závodní trati, totiž byla dle nejnovějších informací 15. října uvržena do insolvence. 

Je tedy velmi pravděpodobné, že projekt, jehož výstavba měla spolknout celých 34 milionů Euro, nakonec ani neodstartuje. 

Tiskový mluvčí Dorny celou událost okomentoval slovy: „Po prvních problémech jsme možnost zařadit trať Lake Torrent do kalendáře WSBK odložili až na rok 2020. Nyní počkáme na nějaké oficiální vyjádření a podle toho podnikneme další kroky.“

 


Další články sekce MotoGP