KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Laverty: V Austinu chci lepší výsledek

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Aspar
Laverty: V Austinu chci lepší výsledek
04.04.2015
 

Eugene Lavertyho trápila při úvodním závodě v MotoGP elektronika, v texaském Austinu chce složit reparát a zajet dobrý výsledek.

Eugene Laverty absolvoval na katarském okruhu Losail svůj první závod v královské kubatuře MotoGP, s výsledkem ovšem zrovna dvakrát spokojený nebyl. Po pozitivní kvalifikaci a trénincích, kdy měl Eugene v sedle open motocyklu Honda týmu Aspar rychlost a jezdil konzistentní časy, přišel v závodě problém s elektronikou, který zmařil naději na dobrý výsledek.
 
Nyní se Laverty již těší na druhou Grand Prix letošní sezony, která se pojede již příští týden v texaském Austinu. Zde chce Eugene napravit smůlu z Kataru a zajet dobrý výsledek.
 
„Bohužel závod v Kataru se nám vůbec nepovedl, byla to jedním slovem katastrofa. Měli jsme problémy s elektronikou, nevíme přesně co se kde odehrálo, ale trápil jsem se celých 23 kol. To nebyl rozhodně dobrý vstup do kubatury MotoGP. Musíme identifikovat, kde ten problém vznikl, někdy se to projevovalo při jízdě na první rychlostní stupeň, jindy zase na čtvrtý. Když jsem vyjížděl na rovinky neměl jsem výkon, vypadalo to, jako kdybych měl v autě zataženou ruční brzdu. Už se těším na závody do Texasu, což je pro mne sice nový okruh, ale myslím, že by mi mohl sedět. Naším hlavním cílem je napravit nepovedený start sezóny v Kataru a zajet dobrý výsledek, doufejme, že nám zase nebude působit komplikace technika,“ řekl Eugene Laverty.    

Další články sekce MotoGP