KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lavilla: Ducati není nutné penalizovat

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Dorna
Lavilla: Ducati není nutné penalizovat
23.03.2019
 

Manažer superbikového šampionátu říká, že aktuálně není nutné penalizovat Ducati jen proto, že Bautista vyhrává.


Dominance Ducati a především španělského závodníka Alvara Bautisty v průběhu úvodních dvou závodních víkendů letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků překvapila spoustu lidí včetně samotného promotéra.

Jak nyní ale manažer superbikového šampionátu, pan Gregorio Lavilla, prozradil, Dorna rozhodně neplánuje nějak penalizovat jezdce nebo motocykl, který vyhrává. Zároveň ale přiznal, je možné, že díky této dominanci Ducati ztratí nějaké výhody, které aktuálně díky nové motorce má.

„Samozřejmě jsem byl hodně překvapený, stejně tak jako fanoušci, experti i samotná Ducati. Rozhodně to ale neznamená, že bychom jej kvůli tomu měli nějak penalizovat. Dorna zde není kvůli tomu, aby penalizovala jezdce, kteří vyhrávají. Zatím Bautista hodně dominoval, ale máme za sebou pouze dva závodní víkendy a spousta věcí se může změnit. Nikdo nedokáže předvídat, co se stane na Aragónu nebo v dalších závodech. Zároveň se musíme podívat, kde jsou ostatní motocykly Ducati, na kterých nesedí Bautista. I proto si myslím, že není nutné Ducati nějakým způsobem penalizovat,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce MotoGP