KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Leitner: Dani může hodně pomoci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Leitner: Dani může hodně pomoci
28.12.2018
 

Manažer továrního týmu rakouské KTM má od příchodu nového testovacího jezdce v podobě Daniho Pedrosy velká očekávání.

 

Manažer továrního týmu rakouské KTM, pan Mike Leitner, si velmi váží dohody s Danim Pedrosou, od jehož role testovacího jezdce si slibuje opravdu hodně. Leitner již s Danim spolupracoval řadu let v barvách továrního týmu Repsol Honda a jak přiznal, má velkou radost, že právě Dani bude testovacím jezdcem KTM.

V Daniho zkušenostech vidí Leitner obrovský přínos a věří, že ve spolupráci s celým testovacím i standardním závodním týmem se podaří zaznamenat opět další velký krok kupředu v celém projektu KTM. 

„Dani musel být vždy vzhledem ke své velikosti a váze preciznější než jeho soupeři, aby dokázal dosáhnout úspěchu. Proto si také myslím, že se hodí jako testovací jezdec. Z mých zkušeností je patrné, že když se Dani podílel na vývoji motorky a poté přišel k Hondě nový jezdec, dokázal na ní ihned vyhrávat. To byl případ jak Caseyho Stonera, tak i Marca Márqueze. Jezdci, kteří byli větší než Dani, na této motorce dokázali okamžitě vítězit. Díky Daniho práci tyto motorky dokázaly vyhrávat, proto jsem přesvědčen o tom, že i v barvách KTM může odvést velmi dobrou práci. Dani přesně ví, jaké vlastnosti musí mít vítězná motorka. Vedle toho máme v týmu i Johanna Zarca, který umí dát také velmi kvalitní zpětnou vazbu,“ řekl Mike Leitner


Další články sekce MotoGP