KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Leitner: Daniho nevýhodou je výška

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsolmedia
11.01.2015
 

Dnes již bývalý šéfmechanik Daniho Pedrosy je přesvědčen o tom, že největší nevýhodou Daniho Pedrosy je výška 158 cm.

Na konci sezóny 2014 oznámil dlouholetý šéfmechanik španělského závodníka Dani Pedrosa, pan Mike Leitner, svůj odchod z továrního týmu Repsol Honda. Dle oficiálních informací se již chce více věnovat rodině a v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů již působit nehodlá. Dle zákulisních informací jsou ale hlavním důvodem jeho odchodu nedostatečné výsledky, kdy Pedrosa v roce 2014 vyhrál pouze jeden jediný závod. 
 
V jednom z rozhovorů Leitner také hovořil o Pedrosovi, jehož největší nevýhodou vůči konkurentům je dle Leitnera vemi malá výška.
 
„Dani v minulosti dokázal využít své výhody bleskových startů, což se mu bohužel v loňské sezoně už moc nedařilo. Zároveň byla naše konkurence v letošní sezoně opravdu obrovská. V minulosti Dani dokázal na začátku závodu ujet a to jeho rivaly zaskočilo, zatímco v minulé sezoně je musel dohánět někdy i po celý závod. Zároveň bude muset Dani zapracovat na rychlých kolech v průběhu závodu, to také nebyla jeho silná stránka,“ řekl Mike Leitner.
 
Poté komentoval Daniho fyzické proporce: „Dani měří 158 cm a váží 52 kilogramů, pro mne je až těžko pochopitelné, že s těmito proporcemi dokáže dnešní speciál uřídit. Když jsem mluvil se Stonerem, tehdy mi říkal, že pro něj byl obrovský rozdíl když byla motorka o 2 kg těžší. Dnešní motocykly váží na startu plně natankované okolo 180 kilogramů. Kvůli svému vzrůstu má Dani největší problémy na brzdách, kdy nedokáže dostatečně zatížit zadní část motocyklu a zvedá se mu zadní kolo. Kdyby byl vyšší, nízká váha by mu tolik nevadila.“

Další články sekce MotoGP