KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Leitner: Počítáme s divokými kartami

Text: jnyk, Zdroj: crash.net, Foto: KTM
Leitner: Počítáme s divokými kartami
27.01.2017
 

Manažer továrního týmu KTM potvrdil, že továrna počítá pro letošní sezonu MotoGP s divokými kartami pro Miku Kallia.

I v letošním roce bude finský závodník Mika Kallio pokračovat s továrním týmem rakouské KTM, která vstupuje do královské kubatury MotoGP, v roli oficiálního testovacího jezdce. Mika se bude podílet nejen na oficiálních testech, ale dle slov šéfa týmu, pana Mike Leitnera, se počítá i s nasazením na divokou kartu.
 
Zatím nebyl stanoven žádný konkrétní plán, do kterých Grand Prix by Mika Kallio mohl nastoupit společně s továrními jezdci Bradley Smithem a Polem Espargarem nastoupit. Dá se ovšem očekávat, že téměř jistá bude účast v domácí Grand Prix týmu, která se pojede na rakouském Red Bull Ringu v polovině srpna.
 
„Ano, plánujeme, že Miku nasadíme na divokou kartu do vybraných Grand Prix. Zatím ale nebylo rozhodnuto, jakých závodních víkendů se tato varianta bude týkat. V loňském roce ale odvedl skvělou práci. Když poté Pol a Bradley ve Valencii skočili na motorku při testech ve Valencii, byli překvapení z toho, jak precizní práci Mika odvedl. S výsledkem testů ve Valencii jsem byl spokojený, nyní se již připravujeme na první letošní testy, které nás čekají v Malajsii," řekl Mike Leitner.

Další články sekce MotoGP