KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Leitner: Rozhodnutí padlo po Misanu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Leitner: Rozhodnutí padlo po Misanu
20.09.2019
 

Mike Leitner poodhaluje důvody, proč se KTM rozhodla Johanna Zarca předčasně stáhnout z továrního týmu již po GP v Misanu.


Již dříve jsme vás informovali o tom, že francouzský závodník Johann Zarco v barvách KTM ani nedokončí letošní sezonu královské kubatury MotoGP. Původní domněnky, kdy byl tento krok přisuzován především rozhodnutí Zarca, se ovšem nepotvrdili.

Rozhodnutí o tom nahradit Johanna již po Misanu testovacím jezdcem KTM Mikou Kalliem vzešlo totiž ze strany KTM. V podvečer Grand Prix na okruhu Motorlan Aragón na toto téma hovořil manažer továrního týmu pan Mike Leitner. 

„Ano, mohu potvrdit, že ukončení spolupráce se Zarcem bylo rozhodnutím KTM. Tohle rozhodnutí vzniklo velmi rychle, a to po Grand Prix v Misanu. Johann testoval KTM poprvé loni ve Valencii, od té doby jsme zkoušeli spoustu věcí, ale nikdy se nám nepodařilo dosáhnout toho, aby se na motorce cítil dobře. Oproti tomu výkony Pola Espargara jdou neustále nahoru. Neustále jsme se snažili, ale v Rakousku Johann oznámil konec spolupráce. Poté jsme měli závody v Silverstone a Misanu. Po víkendu v Misanu se Pit Beirer i Stefan Pierer zamýšleli nad tím, zda má smysl mít v týmu dál jezdce, který se na motorce necítí komfortně. K tomu přišel v Misanu těžký pád Johanna ve warm-upu, poté se rozhodli, že zbytek sezony dojede Mika Kallio,“ řekl Mike Leitner.


Další články sekce MotoGP