KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lin Jarvis – žádné karty pro Folgera

Foto: motogp.com, zdroj: speedweek.com
Lin Jarvis – žádné karty pro Folgera
19.02.2019
 

Šéf závodního oddělení Yamahy potvrdil, že prozatím neplánují nasadit testovacího jezdce Jonase Folgera do závodu MotoGP.


Německý jezdec Jonas Folger se pro letošní rok stal oficiální testovacím jezdcem nově zřízeného evropského testovacího týmu Yamahy. S tím přišly i otázky, zda by se mohl zúčastnit s divokou kartou některého ze závodu MotoGP. Šéf závodního oddělení Yamahy Lin Jarvis však na otázku serveru speedweek.com prozatím nepotvrdil žádný připravovaný start německé hvězdy.

„Upřímně řečeno, nevím, zatím jsme to neplánovali,“ říká Lin Jarvis na přímou otázku, zda bude Jonas Folger nasazen na divokou kartu do některého ze závodu MotoGP. Poté hned dodává. „Musíme toho hodně změnit, abychom se mohli zúčastnit závodu, nicméně není to naše osobní mise,“ doplňuje Jarvis na téma absence potřebné logistiky. „Pokud zjistíme později v roce, že věci postupují dobře a mohlo by pomoci našemu programu, kdyby Jonas nastoupil alespoň do jednoho nebo dalších závodů, pak bychom o tom přemýšleli. Například, pokud bychom potřebovali v závodě otestovat díly pro sezonu 2020. Samozřejmě nemůžeme použít aktualizaci motoru, ale mohli bychom zkusit jiné věci. Nevím. V tuto chvíli to neplánujeme. Musíme počkat.“
 


Další články sekce MotoGP