KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Byl to jen první závod

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lorenzo: Byl to jen první závod
24.03.2016
 

Jorge Lorenzo prohlásil, že Katar byl pouze první závod sezony a na zhodnocení skutečného rozložení sil v MotoGP si budeme muset ještě počkat.

Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Jorge Lorenzo jednoznačně ovládl úvodní Grand Prix letošní sezony na katarském okruhu Losail, kdy nedal žádnému jinému jezdci šanci a dojel si pro suverénní vítězství. I přestože se ihned po prvním závodě začalo hovořit o nadvládě Jorge Lorenza, on tyto spekulace brzdí.
 
Jak samotný Lorenzo prohlásil, Katar byl pouze prvním z osmnácti závodů, kde se zároveň jede za velmi nestandardních podmínek. Dle slov úřadujícího mistra světa  se pravé rozložení sil ukáže až v následujících závodech, které se již nepojedou pod umělým osvětlením.
 
„Z výkonu Michelinu jsem byl skutečně překvapený. Už při závodní simulaci jsem v závěru zajížděl extrémně rychlý kola, což dříve nebylo možné. To stejné se potvrdilo i v závodě, díky čemuž jsem se v závěru dokázal utrhnout zbytku. Zatím je za námi ale pouze první závod. Samozřejmě to byl ale pozitivní začátek, lepší než v roce 2014 nebo v loňském roce. Po tomto víkendu jsem optimistický a velmi motivovaný do další práce, kdy budeme chtít opět bojovat o titul,“ řekl Jorge Lorenzo.

Další články sekce MotoGP