KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Fit od třetí Grand Prix

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Lorenzo: Fit od třetí Grand Prix
14.02.2019
 

Jorge Lorenzo počítá s tím, že v úvodu sezony ještě nebude ve stoprocentní zdravotní kondici, to očekává až během třetí GP sezony.


Jorge Lorenzo musel kvůli rekonvalescenci operované ruky vynechat letošní úvodní testování na malajském okruhu Sepang, jak nyní v jednom z rozhovorů ale potvrdil, do nadcházejících testů na katarském okruhu Losail již nastoupí. 

Dle slov Jorgeho sice pro testy v Kataru ještě nebude rozhodně ve stoprocentním stavu, ale již si nemůže dovolit zmeškat další příležitost pro adaptaci na motocykl Honda. Zároveň Jorge ale přiznává, že ani v úvodu sezony nebude v plné kondici, Lorenzo počítá, že v plné síle by mohl být pro Grand Prix v Austinu nebo Jerezu.

„Teprve před čtyřmi dny jsem mohl jít poprvé plavat. Každým dnem se pohyblivost ruky zlepšuje, ale takováto zranění vždy potřebují čas. Já osobně si myslím, že minimálně ještě měsíc budu potřebovat k tomu, než se budu cítit dobře, jsme teprve v polovině rekonvalescenčního procesu. Testů v Kataru se zúčastním, i když nebudu ještě stoprocentně fit. Pro mne bude důležité se posadit na motorku a sbírat důležité informace, je ale těžké odhadnout, jak se budu na rovinkách v rychlostech přes 300 km/h cítit. Já osobně si myslím, že bych mohl být konkurenceschopný někdy od třetí Grand Prix sezony,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP