KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo hodnotí letošní sezonu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lorenzo hodnotí letošní sezonu
09.12.2016
 

Jorge Lorenzo se pustil do hodnocení letošní sezony kdy přiznal, že by své výkony ohodnotil tak 6,5 bodu z celkových deseti.

Jorge Lorenzo ukončil ve Valencii devítiletou éru v barvách továrního týmu Yamahy, kde se mu za tuto dobu podařilo nasbírat tři tituly mistra světa, 44 vítězství v závodech královské kubatury a dalších 63 pódiových umístění.  Nyní jej čeká nové dobrodružství u továrního týmu italské Ducati.
 
V průběhu zimní přestávky se také Lorenzo pustil do hodnocení uplynulé sezony 2016, kde přiznal, že se mu ne vždy úplně dařilo. V konečném hodnocení by si Jorge přidělil za své výkony 6,5 z celkových deseti, hlavní rezervy měl dle svých slov mokrých závodech.
 
„Ano, poslední závod ve Valencii mi vyšel skvěle, to je pravda. Zbytek sezony už ale nebyl vždy dle našich představ. Zde bych si dal tak maximálně 6,5 bodu, kdyby maximální hodnocení bylo deset. Měl jsem obrovské problémy především v mokrých závodech, kterých nebylo málo. V příštím roce mne čeká nová výzva, které bych chtěl maximální využít. Rozhodně ale tohoto rozhodnutí ani po vítězství ve Valencii nelituji. Opouštím skvělý tým, ale přicházím do jiného skvělého týmu. Věřím, že se nám společně podaří získat mistrovský titul,“ řekl Jorge Lorenzo.

Další články sekce MotoGP