KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Hondu jsem oslovil sám

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Lorenzo: Hondu jsem oslovil sám
15.06.2018
 

Španělský závodník Jorge Lorenzo potvrdil, že prvním iniciátorem otevření jednání s továrním týmem Repsol Honda byl po Grand Prix v Le Mans on sám.

Na tiskové konferenci před vypuknutím závodního víkendu na okruhu Catalunya nedaleko Barcelony hovořil španělský závodník Jorge Lorenzo o historii svého vyjednávání o angažmá na sezonu 2019. Zároveň Jorge potvrdil, že on byl hlavním iniciátorem vyjednávání s továrním týmem Repsol Honda, kde nakonec uzavřel angažmá pro rok 2019.
 
Jak Jorge potvrdil, po Grand Prix Francie v Le Mans mu již bylo jasné, že od Ducati se nabídky na prodloužení své stávající smlouvy nedočká. Proto se španělský závodník rozhodl jednat a společně se svým manažerem začal hledat alternativy, kdy jednou z nich bylo právě oslovení továrního týmu Repsol Honda.
 
„Po závodním víkendu v Le Mans mi již bylo jasné, že naše spolupráce s Ducati dále pokračovat nebude. Proto jsme si s mým manažerem sedli a začali jsme analyzovat všechny dostupné alternativy. Pak jsme zašli za Hondou, já byl tím prvním, kdo se s nimi dal do kontaktu. Mým cílem bylo na Ducati vyhrávat závody a bojovat o titul, ale bohužel naše spolupráce se blíží ke konci. Je mi jasné, že adaptovat se na Hondu nebude snadné, ale mám rád nové výzvy a už se na to moc těším. Je ale pravdou, že mám před sebou ještě hodně závodů na Ducati, kde chci také předvést dobré výsledky,“ řekl Jorge Lorenzo

Další články sekce MotoGP