KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo jede přímo do Japonska

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lorenzo jede přímo do Japonska
07.06.2019
 

Jorge Lorenzo se vydal do Japonska, kde se chce pokusit společně s inženýry v továrně HRC najít řešení jeho problémů.


Trápení Jorgeho Lorenza v sedle továrního motocyklu Repsol Honda pokračovalo i v průběhu Grand Prix Itálie na okruhu v Mugellu, a i proto se Jorge společně s týmem rozhodl zorganizovat cestu do Japonska. Některá média sice informovala nepotvrzené informace o tom, že Lorenzo jede předčasně ukončit svoji smlouvu, ale tyto informace nebyly pravdivé.

Hlavním důvodem cesty Lorenza do Japonska bylo osobní setkání s inženýry HRC, kterým chtěl předat podněty pro potřebné úpravy jeho motocyklu. Jak potvrdil i týmový manažer, Alberto Puig, Lorenzo potřebuje především úpravy v oblasti ergonomie motocyklu.

„Rozhodli jsme se, že zkusíme vyřešit Jorgeho problémy s ergonomií motocyklu přímo v Japonsku. Proto Jorge cestuje do Japonska, kde se pokusí přímo v továrně předat své požadavky a přání na inženýry HRC. Zvažovali jsme, zda je to vhodné řešení, ale nakonec jsme se pro něj rozhodli. Jorge se pokusí společně s inženýry analyzovat jeho problémy a najít řešení, jak motorku upravit, aby získal lepší jezdeckou pozici,“ řekl Alberto Puig.


Další články sekce MotoGP