KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo kritizuje letošní Ducati

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Lorenzo kritizuje letošní Ducati
04.05.2018
 

Jorge Lorenzo prohlásil, že letošní motocykl Ducati je krokem zpět a na loňské motorce se cítil mnohem lépe.

Španělský závodník Jorge Lorenzo si před domácí Grand Prix na okruhu Jerez de la Frontera již nebral servítky a otevřeně prohlásil, že letošní motorka byla oproti té loňské krokem zpátky. Jorge se na letošní motocykl stále není schopen adaptovat a tomu odpovídají jak výsledky, tak i atmosféra v jeho boxu.
 
Oproti tomu jeho týmový kolega Andrea Dovizioso je zcela opačného názoru. Jak Dovi prohlásil, s Jorgeho vyjádřením rozhodně nesouhlasí a jemu letošní motorka sedí mnohem lépe, což potvrdil i výsledky v závodech. Je tedy zřejmé, že letošní Ducati je šitá více na míru právě loňskému vicemistru světa.
 
„V loňské sezoně jsme v posledních sedmi nebo osmi závodech udělali velký pokrok. Pak jsme ale postavili motorku pro rok 2018, která se výrazně změnila, to jsem poznal již po prvních pár kolech, která jsem odjel na testech v Sepangu. Celkově mám s letošní motorkou více problémů, než s tou loňskou. To je také důvodem, proč můj vztah k letošní motorce není zrovna nejlepší. Bylo zde pár dobrých okamžiků, ale celkově nejsem dostatečně rychlý,“ řekl Jorge Lorenzo.

Další články sekce MotoGP