KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Mohlo to být horší

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Lorenzo: Mohlo to být horší
26.01.2019
 

Jorge Lorenzo sice bude muset vynechat úvodní testy v Malajsii, ale jak sám říká, zranění mohlo přijít v mnohem horší chvíli.

Jorge Lorenzo startuje v letošní sezoně další kapitolu své kariéry, kdy pojede v barvách továrního týmu Repsol Honda. Hned z úvodu se mu toto angažmá zkomplikovalo, když si při tréninku zranil ruku a bude muset vynechat úvodní únorové testy na malajském okruhu Sepang.

Jak ale Jorge v jednom z rozhovorů prozradil, je přesvědčen o tom, že neúčast na těchto testech by pro něj nemusela být tak velkým hendikepem. Dle Jorgeho totiž při prvních únorových testech ještě nebude k dispozici mnoho nových dílů a na ty druhé testy by již měl být připraven nastoupit.

„Věřím, že pro druhé testy v Sepangu již budu fit. Tam budeme mít k dispozici nějaké nové díly, které bych jinak nemohl otestovat. Kdybych přece jen tyto testy musel vynechat, doháněl bych pak vše při finálních testech v Kataru. Pak jsem připraven, že budu testovat, jak nejvíce to půjde. Jak říkal týmový šéf Alberto Puig, mohlo to být mnohem horší, kdyby se takové zraněné stalo třeba uprostřed sezony. Beru to tak, že to nebyla ta největší smůla, jak mne mohla potkat,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP