KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Musím se zlepšit na mokru

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lorenzo: Musím se zlepšit na mokru
26.09.2015
 

Jorge Lorenzo přiznal, že závody na mokré trati jsou jeho největší slabinou a musí se v této oblasti co nejdříve zlepšit.

Španělský závodník Jorge Lorenzo během včerejších tréninků na okruhu Motorland Aragón nenašel přemožitele a s přehledem obsadil pozici nejlepšího jezdce. V jednom z rozhovorů ale prozradil, že jeho slabinou jsou závody na mokré trati, což se prokázalo například i v Silverstone nebo Misanu.
 
Jak samotný Jorge prohlásil, právě na tuto část - závodní víkendy na mokré trati, se musí co nejvíce zaměřit a pokusit se zlepšit, protože zde letos ztratil nejvíce bodů v boji o mistrovský titul s Valentinem Rossim.
 
„Ano, je to bohužel pravda, nejsem ten nejlepší jezdec na mokré trati. Je to jasně viditelné i statisticky dokázané, na dešti jsem vyhrál opravdu velmi málo závodů. Když se podívám zpět na letošní sezonu, je tam moje slabina v podobě mokrých závodů jasná. Pokud chcete vyhrát závod na mokru, potřebujete k tomu řadu zásadních faktorů, bez kterých to nejde. Musíte být opatrný, mít odvahu, ale ne příliš velkou. Není to rozhodně jednoduché, musíte najít kompromis. Udělám maximum pro to, abych se v tomto ohledu zlepšil. Bohužel to ale není snadné, protože k testování na mokré trati nemáme příliš mnoho příležitostí,“ řekl Jorge Lorenzo.

Další články sekce MotoGP