KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Potřebuji 1,5 měsíce klidu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lorenzo: Potřebuji 1,5 měsíce klidu
07.11.2019
 

Španělský závodník Jorge Lorenzo přiznal, že po Valencii bude potřebovat minimálně 1,5 měsíce klidu, aby doléčil všechna zranění a mohl se připravit na sezonu 2020.

 

Španělský závodník Jorge Lorenzo míří do závěru jedno z nejobtížnějších sezon, které zažil za celé své působení v královské kubatuře MotoGP. Vedle komplikovaného přechodu na motocykl Honda zároveň Jorgeho potrápila řada zranění, které se s ním vlečou po celou druhou polovinu sezony.

Jak nyní Jorge prozradil, stále není ve stoprocentním zdravotním stavu a již netrpělivě vyhlíží závěr letošní sezony. Dle slov španělského závodníka pak potřebuje minimálně 1,5 měsíce v klidovém stavu, aby se mu podařilo všechna zranění doléčit do stoprocentního stavu.

„Ano, teď se mi daří o něco lépe. Abych byl upřímný, očekával jsem, že celá rekonvalescence bude mnohem rychlejší. Ve skutečnosti ale sice v každém týdnu menší zlepšení, ale celkově to jde opravdu velmi pomalu. Myslím si, že nyní bych konečně mohl začít trénovat a připravit se na poslední závod sezony ve Valencii. Pak budu ale potřebovat klid, minimálně jeden až jeden a půl měsíce na to, abych vše doléčil a poté se mohl připravit na start nové sezony,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP