KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Potřebuji ještě měsíc

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Lorenzo: Potřebuji ještě měsíc
08.03.2019
 

Jorge Lorenzo přiznal, že k návratu do stoprocentní kondice bude potřebovat ještě asi jeden měsíc.


Na tiskové konferenci v podvečer Grand Prix Kataru na okruhu Losail, kde zároveň vypukne letošní sezona královské kubatury MotoGP, hovořil španělský závodník Jorge Lorenzo na téma své zraněné ruky a její rekonvalescence.

Jak jezdec továrního týmu Repsol Honda prozradil, jeho zlomenina je již téměř ve stoprocentním stavu, ale bude minimálně měsíc trvat, než se kondice zraněné ruky vrátí do stoprocentního stavu včetně síly v ní.

„Ano, byla to škoda, že jsem si ji zlomil zrovna v takovém fázi zimní přestávky. Myslím si, že bude ještě chvíli trvat, než budu moci dělat vše a bez omezení. Náš odhad je, že budu potřebovat ještě měsíc, než se vrátím do stoprocentní formy. Již nyní se ale na motorce cítím dobře, věřím, že zde o závodním víkendu budu silnější, než při nedávných testech. Budu zde mít také několik nových dílů, které byly vyvinuty přímo pro mé potřeby, takže věřím, že i to nám pomůže. Samozřejmě je ale velká škoda, že jsem musel vynechat testy v Malasjii a při testech v Kataru jsem byl zbrzděný tím zraněním,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP