KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo příští rok u Aspara na Yamaze?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Lorenzo příští rok u Aspara na Yamaze?
02.06.2018
 

Dle nejnovějších informací by již v Barceloně měl být oznámen přestup Jorge Lorenza k týmu Aspar, který v roce 2019 pojede satelitní motocykly Yamaha.

Dle zákulisních informací kolujících v Paddocku MotoGP v rámci Grand Prix Itálie na okruhu Mugello se již situace kolem budoucnosti španělského závodníka Jorge Lorenza vyjasnila. Jak jsme vás již dříve informovali, pro Jorgeho „nezbylo“ žádné volné místo u továrního týmu, a proto musel udělat španělský závodník ústupek ze svých požadavků.
 
Podle nejnovějších informací by měl Jorge Lorenzo již v průběhu Grand Prix v Barceloně oznámit dohodu s týmem Aspar, který by měl v příští sezoně přesedlat na satelitní motocykly Yamahy. 
 
Díky angažování Lorenza a kvalitnímu materiály od továrny Yamaha, která by měla Lorenzovi zajistit „téměř“ tovární motorku, se podařilo získat nového silného sponzora, kterým je malajská olejářská společnost Petronas.
 
Pokud bude celý tento projekt dotažen do zdárného konce, dá se očekávat, že Jorgeho týmovým kolegou bude Hafizsh Syahrin, protože Petronas bude chtít podporovat svého domácího jezdce.

Další články sekce MotoGP