KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo si zlomil člunkovou kost

Foto: Repsol Honda
Lorenzo si zlomil člunkovou kost
22.01.2019
 

Jorge Lorenzo si při tréninku přivodil zlomeninu levé člunkové kosti, je po operaci a do Malajsie nepoletí.


Tovární jezdec Repsol Honda Teamu, Jorge Lorenzo, pokračoval v přípravě na Mistrovství světa MotoGP v roce 2019. Při tréninku nedaleko italské Verony však spadl a zranil si levé zápěstí. Po několika kontrolách bylo bohužel potvrzeno, že pětinásobný Mistr světa má zlomenou člunkovou kost.

Lorenzo se rozhodl podstoupit operaci zranění, při které mu byla kost zpevněná titanovým šroubem, který byl implementován pomocí minimálně invazivní techniky. Španěl zůstane v nemocnici dalších 24 hodin na pozorování. Čtyřdenní odpočinek poté poskytne zraněnému jezdci dostatečný čas k léčení z operace a následně bude moci začít s rehabilitací.

Kvůli povaze úrazu, a aby se mohl plně soustředit na své zotavení, Jorge Lorenzo a tým Repsol Honda zvolili neúčast Španěla v testu na okruhu Sepang v Malajsii. Jeho cílem je plně se připravit na další test v Kataru, který proběhne od 23. do 25. února.

Nyní se Lorenzo chystá do Madridu na oslavu 25. výročí založení týmu Repsol Honda, kde 23. ledna bude spolu s Marcem Márquezem oficiálně představen v barvách svého nového zaměstnavatele.


Další články sekce MotoGP