KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Ve Valencii to nebude snadné

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Lorenzo: Ve Valencii to nebude snadné
11.11.2018
 

Jorge Lorenzo přiznal, že nepočítá s tím, že by ve Valencii mohl bojovat o vítězství nebo pódium, zároveň ale již netrpělivě očekává svůj první test na Hondě.


Španělský závodník Jorge Lorenzo musel následkem zranění v Thajsku vynechat všechny následující zámořské závody, nyní se již připravuje na poslední Grand Prix sezony, která jej čeká na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Zároveň poté Jorge naváže důležitým pozávodním testem, kdy bude moci poprvé vyzkoušet tovární Repsol Hondu.

Jak Jorge přiznal, ve Valencii rozhodně nebude ve stoprocentním stavu, ale počítá s tím, že by v závodě měl předvést slušný výkon a uzavřít tak své působení u Ducati. Poté přestoupí k boxu vedle Marca Márqueze, od kterého předpokládá, že se bude spoustu věcí učit.

„Příští týden mne čeká Valencie, nemyslím si, že bych tam mohl bojovat o vítězství nebo o pódium ale dám vše do toho, abych se s Ducati rozloučil dobrým výsledkem. Poté mne čekají první testy u Hondy. Na tuto situaci jsem zvyklý, už když jsem přišel do stejného boxu k Yamaze a Rossimu, byl jsem pod tlakem. Zároveň jsem se ale od Valentina mohl spoustu věcí naučit a myslím si, že to bude i případ u Hondy a Marca. Zároveň si ale také myslím, že i Marc se ode mne bude moci mnoho věcí naučit. Věřím, že se mi podaří na novou motorku rychle adaptovat, rychlý jezdec dokáže být rychlý na každé motorce,“ řekl Jorge Lorenzo


Další články sekce MotoGP