KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Vyhrává jezdec, nikoliv technika

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Lorenzo: Vyhrává jezdec, nikoliv technika
27.12.2018
 

Jorge Lorenzo chválí zavedení pravidla jednotné elektroniky, díky kterému je rozhodujícím faktorem jezdec, nikoliv samotná technika.

 

Jorge Lorenzo se v jednom z nedávných rozhovorů vyjádřil na téma jednotné elektroniky, která byla v královské kubatuře MotoGP zavedena. Dle Jorgeho se jednalo určitě o krok správným směrem, protože právě díky tomuto pravidlu není téměř možná nadvláda pouze jedné továrny, jako je tomu například ve Formuli 1.

Jak Jorge dodává, pro vítězství je samozřejmě potřebná konkurenceschopná motorka, ale finální rozdíl dělá samotný jezdec. I díky tomu jsme dle slov Jorgeho neviděli v posledních letech nadvládu jedné továrny, ale jezdci i továrny se na pódiu pravidelně střídají.

„Od chvíle, kdy byla v roce 2016 zavedena jednotná elektronika, zde není žádná továrna, která by byla neporazitelná. To je obrovský rozdíl například proti Formuli 1. Dnes je v MotoGP mnohem těžší získat výhodu na poli techniky. Jezdec je tím rozhodujícím elementem, který může vyhrávat závody. I díky tomu jsme v posledních letech neviděli získávat pravidelně jednu továrnu double ve více závodech. Ve Formuli 1 je to zcela jinak, tam dominuje Mercedes a je neporazitelný tak, jak před lety Ferrari s Schumacherem,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP