KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Zůstal bych u Ducati déle

Text: jnyk, Zdorj: Speedweek, Foto: Ducati
Lorenzo: Zůstal bych u Ducati déle
05.09.2018
 

Jorge Lorenzo reagoval na vyjdáření týmového manažera a prohlásil, že kdyby měla Ducati zájem, zůstal by v sedle továrního motocyklu déle.

V jednom z nedávných rozhovorů prohlásil manažer továrního týmu italské Ducati, že ztráta Jorge Lorenza byla velkou chybou. Nyní na toto vyjádření reagoval samotný Jorge Lorenzo, který před Grand Prix San Marina prohlásil, že jej vedení italského týmu jednoduše podcenila na základě špatných výsledků.
 
Jak ale Jorge řekl, jediným limitem v získání lepších výkonů byl motocykl a jeho charakteristika, na níž se průběžně pracovalo. Jakmile motorka Jorgemu dokonale sedla, začal s ní také vyhrávat závody.
 
„Ducati mne v této věci podcenila, nevěřili tomu, jak těžké je zvyknout si z motocyklu jako byla Yamaha na zcela odlišný stroj, kterým je Ducati. I lidé, kteří byli v mém nejbližším okolí mi říkali, že je to příliš velký rozdíl a že bych to měl zkusit u jiné továrny. Já ale řekl ne, byl jsem přesvědčen o tom, že budu na Ducati vyhrávat, byla to jen otázka času. Prvních pět závodů letošní sezony nebylo snadných, až pak jsme od Ducati dostali díly, které dali motoru čistší průběh, stejně tak se odehrály změny na podvozku. Posledním chybějícím dílem k úspěch pak byla nádrž, hned v Mugellu jsem mohl jet přesně tak, jak jsme potřeboval. Následkem toho jsem vyhrál v Mugellu, Barceloně i Rakousku. Je to škoda, rád bych u Ducati zůstal déle, mohli jsme bojovat o titul. Každopádně je pro mne dobré, že do nového týmu přicházím s dobrými výsledky a zároveň budu mít silného soupeře v podobě Márqueze, to bude obrovská motivace,“ řekl Jorge Lorenzo.  

Další články sekce MotoGP