KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzův záložní plán Ducati nečekala

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Lorenzův záložní plán Ducati nečekala
29.07.2018
 

Jorge Lorenzo se svým rozhodnutím Ducati stihl zaskočit dříve, než Jorgemu předložili na stůl finální nabídku pro rok 2019.

Jorge Lorenzo pro sezonu 2019 přestupuje k továrnímu týmu Repsol Honda, ale jedním z hlavních důvodů tohoto rozhodnutí bylo dle zákulisních informací neustálé vyčkávání továrního týmu Ducati s nabídkou na prodloužení smlouvy v továrním týmu.
 
Jak potvrdil samotný Jorge, Ducati vyčkávala, zda se jeho výsledky zlepší a tím si zaslouží adekvátní výplatu, kdy doposud Jorge kasíroval 12,5 milionu Euro za sezonu. Jak je ale již dobře známo, Jorge s tímto vyčkáváním šéfů Ducati neměl zrovna trpělivost a raději se rozhodl jednat, což vedlo k podpisu smlouvy u továrního týmu Repsol Honda.
 
S odstupem času potvrdil i sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, že s definitivní nabídkou pro Lorenza chtěli vyčkat do Grand Prix v Mugellu, kde by vyhodnotili dosavadní výsledky a udělali nabídku, která by byla adekvátní právě výsledkům. V té době měl ale již Jorge podepsáno u Hondy.
 
Vyčkávání Ducati je odůvodňováno především tím, že zatímco Lorenzovi by museli nabídnout plat ve výši minimálně 6-7 milionů Euro, zatímco Danilo Petrucci, který u Ducati pojede v příští sezoně, si vystačí s 1 milionem Euro.

Další články sekce MotoGP