KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lowes příští rok do MotoGP?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: SpeedUp
Lowes příští rok do MotoGP?
23.08.2015
 

Současný týmový šéf Sama Lowese říká, že by svého svěřence viděl raději ještě příští rok v kubatuře Moto2 a až poté přemýšlel o přestupu do královské kubatury.

Místo na druhém továrním motocyklu Aprilia vedle Alvara Bautisty je pro příští sezonu stále otevřené. Jako jeden z největších kandidátů bývá na tuto pozici zmiňován britský závodník Sam Lowes, jenž letos působí v prostřední kubatuře Moto2.
 
Bývalý mistr světa v kategorii Supersportů letos hájí barvy týmy Speed Up pod vedením pana Luca Boscoscura. Ten ovšem v jednom z rozhovorů pro italská média prozradil, že by svému svěřenci doporučoval ještě v sezoně 2016 zůstat v kategorii Moto2 a až poté se zabývat přestupem do královské kubatury.
 
„Sam je jeden z největších talentů, jaké jsem za moji kariéru viděl. Moc rád bych ho viděl v královské kubatuře MotoGP, myslím si ale, že v současné chvíli na tento přestup ještě není plně připravený. Dle mého názoru by pro něj bylo lepší ještě jeden rok působit v kubatuře Moto2 a tam se pokusit bojovat o mistrovský titul. Jeho největším problémem je momentálně zvyk ze supersportů, kdy neustále sliduje zadním kolem, což jej v Moto2 docela zpomaluje,“ řekl Luca Boscoscuro.

Další články sekce MotoGP