KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lüthi: 8 let v Moto2 není výhodou

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Marc VDS
Lüthi: 8 let v Moto2 není výhodou
01.04.2018
 

Švýcarský závodník Thomas Lüthi prohlásil, že osm sezon v Moto2 pro něj není výhodou vůči ostatním jezdcům v MotoGP, spíše naopak.

Celkem 135 startů absolvoval v kubatuře Moto2 švýcarský závodník Thomas Lüthi, jenž pro letošní sezonu přestoupil do královské kubatury MotoGP, kde hájí barvy týmu Marc VDS Racing. I když se říká, že Moto2 je nejlepší školou pro budoucí závodníky královské kubatury, Thomas Lüthi má opačný názor.
 
Jak Lüthi prohlásil, s ohledem na to, že v kubatuře Moto2 strávil celkem 8 sezon, je to nyní pro něj spíše nevýhodou. Oproti jezdcům, kteří v Moto2 působili méně let, má totiž Thomas mnohem více zafixované jezdecké návyky a je pro něj náročnější tyto návyky nyní měnit.
 
„V kubatuře Moto2 jsem působil dlouhých osm let a některé návyky jsem si extrémně zafixoval a nyní je musím měnit. Je to spousta velkých změn. Při jízdě na motocyklu MotoGP se musím opravdu velmi soustředit a hodně přemýšlet nad tím, abych jezdil tak, jak to potřebuje aktuální motorka a ne tak, jak jsem byl zvyklý z Moto2. Myslím si tedy, že to, že jsem v Moto2 jezdil déle než ostatní, pro mne není žádná výhoda, spíše naopak. V MotoGP musíte mnohem více používat zadní brzdu a zároveň bojovat s výkonem motorky. K tomu potřebuje člověk spoustu kilometrů, aby si na tuto techniku zvykl,“ řekl Thomas Lüthi.

Další články sekce MotoGP