KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lüthi: Neustále se zlepšuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS
Lüthi: Neustále se zlepšuji
24.03.2018
 

Švýcarský závodník Thomas Lüthi hodnotí úvod letošní sezony pozitivně a je spokojený s tím, že se mu daří neustále zlepšovat.

Thomasi Lüthimu sice v úvodním závodu v královské kubatuře MotoGP unikl první mistrovský bod o pouhých devět desetin sekundy, ale zpětně švýcarský závodník katarskou Grand Prix hodnotí velmi pozitivně. Jak Lüthi prohlásil, důležitá je pro něj i tým především skutečnost, že se mu dařilo neustále zlepšovat.
 
Lüthi se na rozdíl od svého týmového kolegy Morbidelliho stále vyrovnává s deficitem podzimních testů, které musel kvůli zranění z Malajsie vynechat.
 
„Já osobně úvodní víkend sezony hodnotím pozitivně. Od testů v Kataru až přes celý závodní víkend se mi dařilo stabilně zrychlovat. To jsem potom využil i v samotném závodě. Jsem přesvědčen o tom, že v dalších závodech již budeme mít na body. Stále máme co zlepšovat a pořád doháníme ztrátu z podzimních testů, kdy mi uniklo několik dní práce na motorce. Celkově mám ale ze závodu v Kataru velmi dobrý pocit. Už se těším na další závodní víkendy v Argentině a Texasu,“ řekl Thomas Lüthi.

Další články sekce MotoGP