KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lüthi testovacím jezdcem KTM

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Thomas Lüthi
Lüthi testovacím jezdcem KTM
22.01.2016
 

Švýcar Thomas Lüthi podepsal smlouvu u KTM a v letošním roce bude zastávat roli oficiálního testovacího jezdce rakouské továrny.

Švýcarský závodník Thomas Lüthi oznámil podpis smlouvy s rakouskou továrnou KTM, pro kterou bude v letošní sezoně oficiálním testovacím jezdcem nového prototypu, s nímž chce továrna z Mattighoffenu vstoupit do královské kubatury již v roce 2017.
 
Lüthiho v rámci tohoto kontraktu čeká celkem šest ostrých testovacích dní, které se odehrají mezi červnem a srpnem na různých tratích. Zároveň se tento devětadvacetiletý Švýcar netají tím, že by s KTM velmi rád navázal dlouhodobější spolupráci a následně se ucházel o místo oficiálního továrního jezdce v královské kubatuře.
 
„Ano, je pravda, že mám podepsanou smlouvu s KTM. Dříve jsem sice již testoval Hondu, ale to nebyl skutečný test, ale spíše dárek od Hondy, kdy jsem mohl odjet několik kol na motocyklu královské kubatury. Je tak pravdou, že se nyní u KTM pro mne jedná o první opravdu skutečný test motocyklu MotoGP. Zatím se jedná pouze o test a chci se plně soustředit na moji sezónu v Moto2, o angažmá pro další sezonu jsme zatím nejednali,“ řekl Thomas Lüthi.

Další články sekce MotoGP