KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marc: Od Jorgeho se budu učit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Marc: Od Jorgeho se budu učit
16.06.2018
 

Marc Márquez zhodnotil spolupráci s Danim Pedrosou a prohlásil, že i od Jorge Lorenza by se v příští sezoně chtěl něco přiučit.

Španělský závodník a úřadující mistr světa Marc Márquez za své angažmá v královské kubatuře MotoGP zatím nezávodil po boku jiného týmového kolegy, než vedle svého krajana Daniho Pedrosy. Pro sezonu 2019 se ovšem situace mění a Daniho v sedle továrního motocyklu Hondy střídá Jorge Lorenzo. 
 
Jak Marc přiznal, od Daniho se především v začátcích své kariéry v MotoGP spoustu věcí učil. Příchod Jorgeho do týmu ale Márquez vítá a prohlásil, že i od Jorgeho se bude moci díky jeho odlišnému jezdeckému stylu spoustu věcí naučit.
 
„Pro Hondu to bude velká změna po tolika letech. Od Daniho jsem se toho spoustu naučil, byl zde už ve chvíli, kdy jsem k týmu přišel. Jorge bude ale také silný týmový kolega a myslím si, že i od něho se mohu spoustu věcí naučit. Jorge má hodně odlišný jezdecký styl od toho mého, takže si budeme moci porovnávat data. Zároveň je ale pravdou, že Jorgeho nebude snadné porážet. Já osobně jsem moc zvědavý, jak bude naše motorka fungovat s Jorgeho jezdeckým stylem,“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP