KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marc: Překonat Agostiniho je cíl

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Marc: Překonat Agostiniho je cíl
29.12.2019
 

Marc Márquez prozradil, že jeho jasným cílem je dále zůstat na Hondě a pokusit se překonat rekord Agostiniho v počtu vítězství.


Zatímco spousta žurnalistů neustále spekuluje nad tím, zda se úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Marc Márquez jednou rozhodne odejít k jiné továrně, samotný Marc nad touto variantou vůbec nepřemýšlí. Jak nyní potvrdil v jednom z rozhovorů pro italská média, jeho cílem je dál vyhrávat na hodně a překonat rekord Agostiniho.

Giacomo Agostini totiž zatím stále zůstává na čele historických tabulek s celkovým počtem 122 vítězství a 15 mistrovských titulů, pouze v královské kubatuře jich ale získal 68. Marc sice na rozdíl od Agostiniho nemůže závodit ve více kubaturách, ale již nyní má na kontě úctyhodných 56 vítězství.

„Vítězství Agostiniho jsou můj cíl, který jsem si stanovil. Především když se budeme bavit o vítězstvích v královské kubatuře.  Pokud bychom se bavili o titulech, těch má patnáct, a to je už zcela jiný příběh. Co se týče motocyklu, upřímně řečeno, teď rozhodně nepomýšlím na to, že bych měnil továrnu. Mým cílem je dál vyhrávat s Hondou, po jiné motorce netoužím,“ řekl Marc Márquez


Další články sekce MotoGP