KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marc VDS blízko dohodě se Suzuki

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Marc VDS blízko dohodě se Suzuki
11.05.2018
 

Po jednáních ve španělském Jerezu se vykrystalizovala dohoda se Suzuki, kterou týmový šéf Michael Bartholemy označil jako velmi pravděpodobnou.

Jak jsme vás již dříve informovali, belgickému závodnímu týmu Marc VDS Racing vyprší na konci letošní sezony aktuální smlouva s japonskou továrnou Honda, jejíž motocykly tento tým používá. I přestože se spekulovalo o možné dohodě s Yamahou, po jednáních ve španělském Jerezu se misky vah přiklánějí spíše k Suzuki. 
 
Jak totiž po GP Španělska v Jerezu potvrdil týmový manažer Michael Bartholemy, v uplynulých jednání se přiblížili dohodě se Suzuki a již nyní by byl schopen říci, že na 80% pojede jeho tým v roce 2019 stroje Suzuki.
 
Dle dostupných informací by měl tým Marc VDS Racing podepsat se Suzuki tříletou smlouvu, která by týmu zajišťovala totožný materiál, kterým disponuje tovární tým Suzuki Ecstar. Právě tuto podmínku nebyla Yamaha ochotná splnit.
 
Pokud se Marc VDS opravdu dohodne se Suzuki, bude to poprvé, od roku 2002, kdy Yamaha nepostaví na start MotoGP svůj satelitní tým. 

Další články sekce MotoGP