KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marc VDS na Hondě, Suzuki nebo Yamaze?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Marc VDS
Marc VDS na Hondě, Suzuki nebo Yamaze?
31.03.2018
 

Manažer týmu Marc VDS Racing potvrdil, že v Kataru proběhla jednání s Yamahou, Hondou i Suzuki ohledně motocyklů pro sezonu 2019.

Belgickému závodnímu týmu Marc VDS Racing vyprší na konci letošní sezony aktuální smlouva s dodavatelem motocyklů do královské kubatury MotoGP – japonskou továrnou Honda. Jak nyní potvrdil týmový manažer, pan Michael Bartholemy, již probíhají jednání hned se třemi továrnami.
 
Jednání probíhají i s Hondou, zde se zdá být prodloužení stávajícího kontraktu ale velmi nepravděpodobné. Vedle toho jsou zde další dvě varianty, kterými je jak Suzuki, tak i Yamaha. Jak potvrdil Bartholemy, do první evropské Grand Prix v Jerezu chce mít ohledně budoucnosti pro 2019 jasno.
 
„Ano, v Kataru jsme absolvovali jednání se třemi výrobci – Hondou, Yamahou i Suzuki. Chci, aby rozhodnutí ohledně naší budoucí motorky pro sezonu 2019 padlo v dubnu, dá se tedy očekávat, že v při první evropské Grand Prix v Jerezu již budeme mít jasno. Jedním z naších požadavků je smlouva na tři roky a tovární motorka, kterou jsme slíbili Francu Morbidellimu. Pro jeho první sezonu je loňská motorka OK, ale v příštím roce musí sedět na továrním motocyklu. Je ale pravdou, že všichni tři výrobci byly této variantě otevření,“ řekl Michael Bartholemy.

Další články sekce MotoGP