KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marc VDS na Hondě, Suzuki nebo Yamaze?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Marc VDS
Marc VDS na Hondě, Suzuki nebo Yamaze?
31.03.2018
 

Manažer týmu Marc VDS Racing potvrdil, že v Kataru proběhla jednání s Yamahou, Hondou i Suzuki ohledně motocyklů pro sezonu 2019.

Belgickému závodnímu týmu Marc VDS Racing vyprší na konci letošní sezony aktuální smlouva s dodavatelem motocyklů do královské kubatury MotoGP – japonskou továrnou Honda. Jak nyní potvrdil týmový manažer, pan Michael Bartholemy, již probíhají jednání hned se třemi továrnami.
 
Jednání probíhají i s Hondou, zde se zdá být prodloužení stávajícího kontraktu ale velmi nepravděpodobné. Vedle toho jsou zde další dvě varianty, kterými je jak Suzuki, tak i Yamaha. Jak potvrdil Bartholemy, do první evropské Grand Prix v Jerezu chce mít ohledně budoucnosti pro 2019 jasno.
 
„Ano, v Kataru jsme absolvovali jednání se třemi výrobci – Hondou, Yamahou i Suzuki. Chci, aby rozhodnutí ohledně naší budoucí motorky pro sezonu 2019 padlo v dubnu, dá se tedy očekávat, že v při první evropské Grand Prix v Jerezu již budeme mít jasno. Jedním z naších požadavků je smlouva na tři roky a tovární motorka, kterou jsme slíbili Francu Morbidellimu. Pro jeho první sezonu je loňská motorka OK, ale v příštím roce musí sedět na továrním motocyklu. Je ale pravdou, že všichni tři výrobci byly této variantě otevření,“ řekl Michael Bartholemy.

Další články sekce MotoGP