KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marquez a Pedrosa - zimní sezona v číslech

Foto: Repsol Honda
Marquez a Pedrosa - zimní sezona v číslech
08.03.2018
 

Kolik kilometrů dokončili Marc Marquez a Dani Pedrosa v předsezónních testech? Kolik pneumatik použili?

 
Marc Marquez a Dani Pedrosa z Repsol Honda Teamu zahájí po téměř dvou intenzivních měsících testování v Malajsii, Thajsku a Kataru, příští týden sezonu Mistrovství světa v MotoGP. V průběhu pěti týdnů dokončil tým Repsol Honda produktivní předsezónní pracovní plán, který během devíti dní testování přivedl oba jezdce na tří různé okruhy.
 
Zákaz zimního testování pro jezdce MotoGP skončil 28. ledna, úřadující Mistr světa a jeho týmový kolega, testovali na třech různých okruzích - Sepang, Buriram a Losail. V Thajsku poprvé zažili teploty pohybují se okolo 35° C, které klesly až k 21° C ve večerních hodinách v Kataru. Jezdili na suchu a na mokru, oba ukazovali obrovské tempo a dokázali se v různých situacích a podmínkách vyrovnat konkurenci.
 
Kromě toho, že Marquez a Pedrosa absolvovali tisíce kilometrů, se také zúčastnili mediálních povinností, a to jak v Madridu, kde "letěli" v největším aerodynamickém tunelu v Evropě, tak i v Indonésii, kde v roce 2018 proběhla oficiální prezentace týmu Repsol Honda. Bylo to pět intenzivních týdnů, které nakonec za deset dní povedou k první Grand Prix roku v Kataru.
 
V obrázku tohoto článku se můžete podívat na číselné údaje zimního testování týmu Repsol Honda.


 


Další články sekce MotoGP