KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marquez – Vinales je rychlejší než Rossi

Foto: Honda
Marquez – Vinales je rychlejší než Rossi
27.07.2017
 

Úřadující Mistr světa MotoGP vidí jako nebezpečnějšího soupeře v cestě za obhajobou, svého krajana Maverica Vinalese.


Po první polovině sezony MotoGP jsme již slyšeli z mnoha úst komentáře na velkou vyrovnanost jezdců. Na čele celkové klasifikace máme čtyři piloty s téměř stejným počtem bodů. To historie královské kategorie nepamatuje, přinejmenším pak od doby, kdy byl zaveden aktuální bodový klíč. Marc Marquez, Maverick Viñales, Andrea Dovizioso a Valentino Rossi, mají mezi sebou pouhých 10 bodů rozdílu.

Situaci na čele šampionátu nyní okomentoval také lídr mistrovství, Marc Marquez, který na stránkách Motorsport.com prohlásil, že v boj o titul je Maverick Viñales mnohem nebezpečnější, než jeho italský týmový kolega Valentino Rossi.

„Je to všechno velké překvapení. Viděli jsme například Doviziosa. Na začátku tohoto roku by nikdo nečekal, že bude tak nahoře, ale například na okruhu jako je Sachsenring, kde teoreticky měl trpět, zůstal blízko k jezdcům Yamahy,“ komentuje letošní vyrovnanost předních jezdců lídr šampionátu a úřadující šampión, Marc Marquez. “Rossi má zkušenosti, ale je také zapotřebí rychlost. Pokud máte pouze zkušenosti, nemusíte vyhrát Mistrovství světa. Také je potřeba rychlost. Valentino jí má, ale v tomto okamžiku je Maverick o něco rychlejší.“


Další články sekce MotoGP