KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Argentina pro mne byla motivace

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez: Argentina pro mne byla motivace
28.04.2018
 

Marc Márquez prohlásil, že z incidentu v Argentině si těžkou hlavu nedělal a ba naopak to pro něj byla velká motivace, jak v Austinu předvést suverénní výkon.

Incident mezi Marcem Márquezem a Valentinem Rossim byl pro celý motocyklový svět po dlouhé dva týdny před GP v texaském Austinu velkým tématem. Jak ale nyní prorazdil samotný Márquez, z této záležitosti si vůbec nic nedělal a naopak, byla to pro něj opět velká motivace, jak v Austinu vyhrát.
 
To nakonec Marc také dokázal, když v Grand Prix Ameriky deklasoval zbytek startovního pole a dojel si pro suverénní vítězství.
 
„Možná vám to bude znít jako lež, ale já jsem si z toho opravdu nic nedělal. V pondělí po závodě v Argentině jsem se necítil nejlépe, ale pak jsem si shlédl videa a pokusil se celé situaci porozumět a zjistit, co jsem udělal špatně. Z této situace jsem se pak snažil ponaučit, takže proto byla pro mne Argetina velkou motivací a v Austinu jsem chtěl ukázat závod ve zcela jiném stylu. To se mi také povedlo a vyhrál jsem zde. Je ale pravdou, že především v závěru závodu pro mne bylo docela obtížné udržet koncentraci. Myslel jsem neustále na večeři, box a pak oslavnou party, bylo těžké zůstat myšlenkami na trati,“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP