KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Chceme i třetí titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez: Chceme i třetí titul
08.11.2018
 

Úřadující mistr světa bude ve Valencii bojovat ještě o třetí titul, který se bude rozdávat v šampionátu hodnocení týmů v královské kubatuře.


Vítězstvím v Grand Prix Malajsie na okruhu Sepang pojistil již úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Marc Márquez i titul v šampionátu konstruktérů pro japonskou továrnu Honda. Před poslední GP letošní sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii si však Honda klade ještě další cíl – získat titul v hodnocení týmů.

I zde má ale již Honda jasně našlápnuto k zisku třetího z letošních titulů, které se budou v MotoGP rozdávat. Před posledním závodním víkendem ve Valencii disponuje tým Repsol Honda luxusním náskokem 39 mistrovských bodů na druhou Yamahu.

„Pro Hondu je velmi důležité, že již máme na kontě dva mistrovské tituly. Nyní je ale ve hře ještě třetí titul, kdy jde o hodnocení jednotlivých týmů. Uděláme samozřejmě maximum pro to, abychom i tento titul získali. Pokud bychom získali i třetí titul, měli bychom na kontě opravdu perfektní sezonu. Musíme se ale dále zlepšovat, protože v příštím roce to již tak snadné určitě nebude,“ řekl Marc Márquez


Další články sekce MotoGP