KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Do Kataru musím být v kondici

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol media
Márquez: Do Kataru musím být v kondici
30.01.2020
 

Marc Márquez se již smířil s tím, že k testům do Sepangu nepojede ve stoprocentní kondici, ale nyní se koncentruje na první závod v Kataru.


Jak jsme vás již informovali, španělský závodník a úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Marc Márquez začíná mít starosti z aktuálního stavu jeho operovaného ramene. Rehabilitace i samotná léčba totiž pokračují mnohem pomaleji, než Marc původně očekával.

Jak nyní Marc pro jeden ze španělských deníků prozradil, již je smířený s tím, že k prvním testům do malajského Sepangu poletí maximálně v 60-70% stavu. Zároveň ale dodává, že udělá maximum pro to, aby byl pro první závod sezony v Kataru připraven na 100%.

„S rehabilitací jsme na dobré cestě, ale bohužel všechno trvá mnohem déle, než jsme očekávali. Operace v loňském roce na levé ruce byla sice agresivnější a komplikovanější, ale rehabilitace probíhala jinak. Letos to jde pomaleji a už nyní je mi jasné, že v Malajsii nebudu ve stoprocentním stavu, ale budu rád, když budu tak na 60 až 70%. Mým jasným cílem, na který se nyní koncentrujeme, je být co nejlépe připravený na první závod sezony v Kataru. Tam chci být ve stoprocentní kondici, není to zatím jisté, ale udělám pro to maximum,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP