KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Ducati může v Kataru vyhrát

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Ducati Corse
Márquez: Ducati může v Kataru vyhrát
20.03.2015
 

Úřadující mistr světa je přesvědčen o tom, že s ohledem na výsledky testů může Ducati v úvodní Grand Prix letošní sezony bojovat o vítězství.

Úřadující mistr světa v královské kubatuře MotoGP, Španěl Marc Márquez, po závěrečných testech na katarském okruhu Losail označil za své úhlavní soupeře do první Grand Prix letošní sezony jezdce na továrních motocyklech Ducati.
 
Jak je dobře známo, první závod královské kubatury v letošní sezoně se pojede rovněž na katarském okruhu Losail, kde nedávný test dokončil Márquez „až“ na druhé pozici, zatímco nejrychlejší čas zaznamenal Dovizioso na Ducati. Zároveň Marc také hovořil o několika nových dílech, který by měla továrna dát svým jezdcům již v blízké budoucnosti k dispozici.
 
„Pro první závod sezony bychom měli dostat k dispozici nové kapotáže, které jsou již připravené a měly by pomoci zvýšit naši maximální rychlost na rovinkách. Obzvláště rovinka v Kataru je skutečně dlouhá. Jezdci na motocyklech Ducati měli v Kataru skvělou rychlost. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby se druhý den po testech jel závod, měli by opravdu velkou šanci na vítězství. Je to zajímavé, protože kdybyste se mne zeptali na Ducati po testech v Malajsii, rozhodně bych neřekl, že budou v Kataru ti nejrychlejší. Pro celý šampionát ale zůstávají mými hlavními rivaly jezdci na Yamahách a Dani. Po prvních závodech uvidíme, zda byla Ducati silná jen na jedné trati nebo patří také k těm, kteří budou bojovat o titul. Každopádně pro šampionát je skvělá zpráva, že máme další továrnu v boji o vítězství,“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP