KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Jorge nemohl závodit

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Márquez: Jorge nemohl závodit
09.11.2018
 

Marc Márquez se postavil za svého budoucího týmového kolegu, když prohlásil, že se zraněným zápěstím se na motorce závodit prostě nedá.


Jorge Lorenzo se v Malajsii pokusil nastoupit k volným tréninkům a poté i k samotnému závodu, ale po volných trénincích bylo jasné, že zraněné zápěstí ještě není v takové kondici, aby nastoupil k závodu MotoGP. Poté byl Lorenzo nahrazen Michelem Pirrem, který rozjetý víkend v Sepangu dokončil.

Po tomto kroku se na Lorenza sesypala řada kritiky, kdy byl Jorge porovnáván s jinými piloty, kteří dokáží se zlomeninami závodit. V tomto se za svého budoucího týmového kolegu postavil vyjádřením úřadující mistr světa Marc Márquez.

„Lidé, kteří jsou schopni psát takovéto věci, ve skutečnosti nemají vůbec tušení, jak to u špičkových sportovců funguje. Dokážeme závodit se zlomenou klíční kostí, protože ta je zafixovaná a při pohybu na motorce to zas tolik nebolí. Zápěstí je ale něco zcela odlišného, to používáte neustále a je na něj vyvíjet extrémní tlak. Proto Lorenzo nemohl k závodu nastoupit,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP