KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Jorge potřebuje čas

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Dorna
Márquez: Jorge potřebuje čas
23.11.2018
 

Marc Márquez komentoval výkony svého nového týmového kolegy v průběhu testů na okruhu Ricarda Torma a prohlásil, že Jorge potřebuje an adaptaci čas.


V pozávodním testu na okruhu Ricarda Torma ve Valencii se začal s novou technikou od Hondy seznamovat španělský závodník Jorge Lorenzo, který k továrnímu týmu Repsol přestupuje od Ducati. Jorge zatím s ohledem na platnou smlouvu u Ducati nemůže své výkony nijak komentovat.

Oproti tomu se ale k jeho testování na okruhu Ricarda Torma vyjádřila řada jezdců, která Jorgeho jízdu komentovala převážně slovy, že je zřejmé, že Lorenzo se s motocyklem „pere“.

Jak nyní prohlásil jeho nový týmový kolega Marca Márquez, Honda není snadný motocykl a Jorge bude potřebovat čas, aby se mu přizpůsobil.

„Postupně se zlepšuje, ale Honda není rozhodně jednoduchý motocykl na ovládání. Každý potřebuje čas, aby si na tuto motorku zvykl. Každý motocykl v MotoGP se chová jinak, a proto také každý vyžaduje jiný jezdecký styl. Proto je také normální, že jsem během prvního testovacího dne byl výrazně rychlejší, protože tuto motorku znám opravdu dokonale,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP